העודף בשבילך    

תאריך שעה יום מיקום רכישה

ארה"ב 2017, 94 דקות
 
זוכה פרס הסרט הטוב ביותר פסטיבל טרייבקה 2017
זוכה פרס הביקורת פסטיבל קרלובי וארי 2017

תסריט ובימוי – רייצ'ל ישראל
שחקנים – ברנדון פולנסקי (דייויד כהן), סמנתה אליסופון (שרה סילברסטיין), ויל דיוור (ויל), ניק גוטליב (סמי), ג'סיקה וולטר (קרי כהן), טיבור פלדמן (לני כהן)
 
הסרט "העודף בשבילך" הוא לכאורה סיפור אהבה אמריקאי מן השורה, עם הבדל קטן ומשמעותי מאד. כל הדמויות המובילות בו הן כולן על הרצף האוטיסטי. לא רק הדמויות בסרט אלא גם השחקנים שמגלמים אותן. היצירה המוגמרת היא תוצאה של עבודה קפדנית וממושכת, שהתפרסה על פני קרוב ל-15 שנה. דייוויד, בן למשפחה יהודית אמידה, מסרב לקבל את הגדרתו כבעל צרכים מיוחדים ואינו מבין מדוע הוא נדרש להשתתף בקבוצת תמיכה במרכז היהודי במנהטן. שרה, אותה הוא פוגש שם, היא ההפך ממנו, אשה צעירה המקבלת לא רק בהשלמה, אלא אפילו בהתלהבות, את היתרונות והמגבלות שיש לה. כשהשניים נשלחים יחד למשימה, דייוויד מוכן לוותר על התענוג מייד בלי לחשוד שהמרץ, שמחת החיים והקסם של שרה עתידים לשנות את חייו לנצח.
מן הביקורות
"סרט שהוא ציון דרך קולנועי... ראוי שרבים יצפו בו"
גלן קני, ניו-יורק טיימס

"שיר הלל לקבלת העצמי ולקבלת האחר, מצחיק ומתוק"
ניק שגר, וראייטי

"סיפור אהבה צנוע ומרענן, שמקבל את גיבוריו האוטיסטים כפי שהם"
ג'ון דה-פור, הוליווד רפורטר

"הסרט הזה לא רק מעמיד בקדמת הבמה צעירים עם צרכים מיוחדים, אלא גם את הרגשות שלהם... הסרט נוגע בכל הדברים שכמעט לא מדברים עליהם ובעיקר על מה קורה לילדינו המיוחדים - אלו שמסוגלים לכך - כשהם גדלים וצריכים לצאת אל העולם. לבד".
ליהיא לפיד